Mare Pork
Soovitan lugemistDaniel Goleman
Keskendumine
Edu varjatud pant
Inglise keelest tõlkinud Ebe Kastein
334-leheküljeline tavaformaadis ja kõvas köites raamat
Tänapäev 2014


Psühholoog ja ajakirjanik Daniel Goleman on üle 20 aasta otsinud inimteadmiste piirimailt seda, mis võiks olla uus, üllatav ja oluline.

Keskendumises käsitleb ta tähelepanu selle kõigis aspektides, tuues rambivalgusse selle kaua alahinnatud ja vähe uuritud vaimuomaduse, mille tähtsus inimeste elude kujunemises on suurem kui esmapilgul arvata võiks.

Daniel Goleman on endine New York Timesi teadusajakirjanik. Ta on kirjutanud kümme raamatut ja peab sageli loenguid professionaalsetele organisatsioonidele, äritegelastele ja eri ülikoolide tudengitele. Ta oli Yale ülikooli laste uurimiskeskuse akadeemilise, sotsiaalse ja emotsionaalse õppe töörühma kaasasutaja (praegu asub see keskus Illinois ülikoolis Chicagos). Tema sulest või osalusel on eesti keeles varem ilmunud raamatud "Emotsionaalne intelligentsus", "Töö emotsionaalse intelligentsusega", "Huvitavad emotsioonid", "Tervendavad emotsioonid", "Loomulik juhtimine" ja "Sotsiaalne intelligentsus".
Guy Winch
Emotsioonide esmaabi
Ilmumisaasta: 2014
Lehekülgi: 288
Kirjastaja: Äripäev


Praktilised võtted ebaõnnestumise, tõrjutuse, süütunde ja teiste tavapäraste psühholoogiliste traumade ravimiseksDaniel Kahneman
Kiire ja aeglane mõtlemine


Kuidas toimuvad inimese mõtteprotsessid? Kuidas sünnivad mõtted, valikud ja otsused, mis meid enim mõjutab? Autori teooria järgi suunavad mõtlemist kaks konkureerivat süsteemi, millest üks on kiire ja kogemustele tuginev ning teine on aeglane ning analüütiline. Kui palju olulisemalt määrab meie tegevust alateadvus ja mitte teadvus. Kiire ja aeglane mõtlemine on üks viimaste aastate müüdumaid ja kõneldumaid aineraamatuid kogu maailmas, mis kirjeldab populaarses vormis haaravalt inimeste mõttetegevust ning võtab kokku maailma ühe mõjukaima psühholoogi Daniel Kahnemani elutöö. Autor pälvis 2002. aastal Nobeli preemia.
Tõlkinud Jana Linnart, Tänapäev, 2013
Rick Hanson, Richard Mendius
"Sinu aju. Kuidas toimib ja kuidas efektiivselt kasutada"
Tõlkinud: Marju Õunpuu
Kirjastus: Eesti Ekspress
Ilmumisaasta: 2010


Raamatu originaali pealkiri: "Buddhas Brain: The Practical Neuroscience of Happiness, Love, and Wisdom"


Dalai-laama, Daniel Goleman
Hävitavad emotsioonid - kuidas neist üle saada
Kirjastus: Pegasus
Ilmumisaasta: 2011


* Miks panevad pealtnäha ratsionaalsed ja intelligentsed inimesed toime julmi ning vägivaldseid tegusid?
* Millised on hävitava käitumise peapõhjused?
* Kuidas me saame selliseid impulsse ärgitavaid emotsioone talitseda?
* Kas suudame õppida enese ja teistega rahus elama?

Kujutlege, et istute dalai-laama eravastuvõtutoas koos väikese grupi esmaklassiliste teadlaste ja filosoofidega. Juhtivate mõttehiiglaste elava ja kütkestava jutuajamise käigus lahatakse ammuseid, kuid taas päevakorda tõusnud küsimusi. Rahvusvahelise bestselleri "Emotsionaalne intelligentsus" autor Daniel Goleman lisab siin raamatus sellele mõttevahetusele valgustavaid kommentaare ja tutvustab sellest ajaloolisest kohtumisest inspireeritud murranguliste uuringute tulemusi.Mõte on see, mis loeb
David R. Hamilton
Tõlkinud: Tiia Rinne
Pehme kaas
191 lk


Kui farmaatsiateadlane dr David Hamilton vaatles uute ravimite testitulemusi, märkas ta, et kontrollgrupi patsiendid, kes said platseebotablette, ilmutasid samasuguseid paranemisnäitajaid kui inimesed, kes said päris ravimit. Nähes, et selline tulemus kordus ikka ja jälle, tärkas temas sügav huvi meele ja keha seose vastu ning ta hakkas uurima teadlaste, müstikute ja tervendajate tööd sellel alal. Tulemuseks on see teedrajav raamat, milles dr Hamilton seletab, kuidas meel ja emotsioonid võivad mõjutada meie keha heaolu ja isegi DNA struktuuri.

SAATE TEADA:
• meditatsiooni füüsilisest mõjust kehale
• miks inimesele tervendavate mõtete saatmine aitab tal paraneda
• kuidas armastuse jõud mõjutab keharakkude kasvamist
• kuidas meie mõtted meid mõjutavad.

David Hamilton sai PhD orgaanilises keemias, enne kui asus teadlasena tööle farmaatsiatööstuses. Meele ja keha seose uurimine sundis teda töö jätma ja hakkama motivatsiooni-kõnelejaks. Ta osales rahvusvahelise hädaabi asutamisel ning esineb pidevalt meedias.

Rohkem infot www.drdavidhamilton.com


Geenius meis kõigis
David Shenk
Ilmumisaasta: 2012
Lehekülgi: 336
Kirjastus: Äripäev


Selles raamatus ei räägita geniaalsusest mitte kõige tavapärasemas mõttes. See ei ole käsiraamat, mis õpetaks sind imetabasel moel saama samasuguseks nagu William Shakespeare, ega ka salarelv, mille abil üles leida meie hulgas elavad tunnustamata geeniused. See on lihtne ja julgustav üleskutse kõigile, kes soovivad elus midagi saavutada, ükskõik millisel elualal ja mistahes tasemel. „Geenius meis kõigis“ näitab, et kellelegi pole geneetiliselt määratud saada väljapaistvaks, samuti kui vaid vähestel meist piiravad tippu jõudmist bioloogilised tegurid. Kõik kujundab meid ja ka meie võime kõike kujundada. Meis kõigis peitub geenius – see on meie kaasasündinud võime muuta iseend ja maailma meie ümber.


Miks me armastame
Alapealkiri: Romantilise armastuse olemus ja keemia
Helen Fisher
Kirjastus: Pilgrim, Väike Vanker
Ilmumisaasta: 2006
Lehekülgi: 330


Raamat räägib romantilise armastuse olemusest ja keemiast. Raamatusse on koondatud kaasaegsete aju-uuringute tulemused, mis pakuvad mõtteainet ja võivad olla abiks armastuse keerulise olemuse mõistmisel. "Miks me armastame" räägib sellest, et nagu kire möödumine on loomulik, nii võivad kiindumussuhted olla igavikulised. Ka mitme inimese armastamine – samaaegne, ent erineval moel – on täiesti mõistetav ja biokeemiliselt seletatav


Õnne saladus
Stefan Klein
Saksa keelest tõlkinud Krista Räni
Psühholoogia, 328 lk, kõva köide.
Ilmunud jaanuaris 2005


Mis on õnn? Kuidas see tekib? Mida teha, et saada õnnelikuks? Saksa teadusajakirjaniku Stefan Kleini "Õnne saladus" ei ole kaugeltki esimene raamat, mis neile küsimustele vastust otsib, kuid kahtlemata on see õnne fenomeni lahti mõtestavatest teostest üks põhjalikumaid ja ülevaatlikumaid, lisaks veel ladusalt kirjutatud ning äärmiselt põnev. Ülevaatlikult ja kokkuvõtlikult esitab autor meile kõik, mis on tänapäeval teada positiivsete emotsioonide tekkimisest. Filosoofide, psühholoogide, meedikute, neurofüsioloogide ning käitumisteadlaste uusimad avastused on esmakordselt liidetud teaduslikult põhjendatud ettekujutuseks õnnelikust elust. Lugeja saab teada hea uudise: õnnelik olemist on võimalik õppida, kuid on aga halbki uudis: selleks tuleb eluaeg tööd teha. Tegu ei ole nõuanderaamatuga, kuid loetu põhjal võib terane lugeja siiski avastada oma isikliku õnne saladuse. Ütleb ju autorgi: "On kuus miljardit inimest ja kuus miljardit teed õnnele."


AEG. AINE, MILLEST KOOSNEB ELU
Stefan Klein


Armastust ja õnne tulvil hetked – miks küll tunduvad need meile alati nii üürikesed? Ja miks ei taha aeg kannatamatult oodates kohe kuidagi kuluda? Kuidas käia närvilises argipäevas teadlikumalt ümber oma ajaga? Mitme bestselleri autor Stefan Klein (“Õnne saladus”, e.k. 2004; “Kas kõik on juhus?”, e.k. 2007) kutsub meid kaasa ebatavalisele reisile läbi meie teadvuse. Ta näitab, kuidas on võimalik õppida hetki, millest elu koosneb, mitte pelgalt tajuma, vaid ka nautima ning paremini kasutama. Sest välised olud ei määra meie ajatunnetust juba ammugi enam sel määral, kui tavaks arvata, ja oma ajameelt saame muuta lihtsamalt kui enamikku protsesse ajus – meie elu film sünnib peas, me ise oleme selle režissöörid.


Swami Saradanada
Hingamise jõud, Varrak 2009


Hingamine on keha kõige tähtsam protsess, ent tõenäoliselt ei pööra me oma igapäevaelus sellele peaaegu üldse tähelepanu. Ometi on hingamise jõud, kui seda täielikult hinnata ja rakendada, tõepoolest piiritu: see tugevdab enesekindlust, teravdab keskendusmivõimet, vähendab stressi ja ärevust, parandab häälekõla ja aitab isegi valu leevendada.

Sanskriti vanasõna kinnitab: «Kui te hingate hästi, elate te Maa peal kaua.« Raamatus «Hingamise jõud« pakub tunnustatud joogaõpetaja Swami Saradananda lugejaile väärtuslikke näpunäiteid hingamise kunsti kohta. Ta selgitab kompleksset seost hingamise ja keha energeetilise süsteemi vahel ning annab praktilisi nõuandeid, kuidas taasavastada loomulikku hingamist ja valmistuda hingamisharjutusteks.

Raamatus on üle 30 hingamisharjutuse koos samm-sammult järgitavate fotodega. Lisatud on ka valik hingamisprogramme tavalisemate terviseprobleemide puhuks nagu astma, nahahaigused, depressioon, uimasus ja hirmud; lisaks programme, mille abil saate parandada oma laulmis-, näitlemis- või sportimisvõimet.