Mare Pork
Koolitused
Tean, et hea koolitus tekitab elevust ja ülevust, arusaamise ja läbitegemise pinget ja rõõmu.

Minu jaoks sisaldab hea juhtimiskoolitus eesmärgikindlat pingutamist, sisevaatlusi, natuke
mängu, mõistatusi ja üllatusi, elu- ja juhtimistarkusi, lahkust maailmavaate osana.

Harjutused ja tehnikad, mida koolitusel läbi tehakse, on isegi veel tähtsamad kui uued fakti- ja ideeavastused. Muidu piisakski vaid heade raamatute lugemisest.

Hea koolitus on igal juhul toonuskohtumine. Ja võiks anda osalejatele tehatahtmist juurde.Valik koolituste teemasid, mida saab kombineerida vajadustele vastavalt:

* Keskendumine ja kvaliteetaeg - rõõm tulemusest igasse hetke! Loe lähemalt SIIT!

* Koolitus, millel on potentsiaal muuta hoiakuid ajakasutusse - Loe lähemalt SIIT!

* Muudatuste psühholoogia - faktid ja mütoloogia - mida kindlasti teha ja mis pigem tegemata jätta? Vastupanu liigid ja nende ületamise tehnikad

* Suhtlemine emotsionaalselt laetud olukordades. Kuidas teha suhtlemine lihtsaks keerulistes olukordades?

* Kuidas kriisist võtta maksimum tulu? Kuidas kriisi korral ennast ja teisi säästa? Kriisikogemus elufilosoofia vajaliku kujundajana.

* Kokkulepped inimeste vahel - kuidas juhina kindlustada kokkuleppe toimivust. Mis tingimustel peetakse kokkulepetest kinni?

* Targa käitumise reeglid vastuolulistes olukordades - juhil on vaja mõista varjatud tagamaid inimeste mõjutamisel. Kuidas leida ja käivitada eri inimtüüpide potentsiaali. Juhi isiksuse mõju tema organisatsiooni- ja ärikultuurile.

* Uusi enesejuhtimise võtteid - sisemaailm juhtimisvahendina. Argumenteeritud enesekindlus kui enesejuhtimise oodatud tulemus.

* Pingetaluvus ja teadvuse selgus elu ja tööga. Milline kooskõla iseendaga loob elu- ja töölusti?

* Kuidas kindlustada head õhkkonda - harjutame igapäevaelu intensiivseid mõjutustehnikaid - energetiseerijaid, korrastajaid, salvestajaid. Initsiatiiv, aktiivsus, kirg, meelerahu, entusiasm. Kui juhitavad? Kuidas juhtida?

* Meie tähtsad inimesed. Kolleegid, äripartnerid, sõbrad, hingesugulased, oma inimesed. Kui kõrge on sotsiaalse kapitali hind ja mis ühikutes saaks seda mõõta? Mida on teada töö ja isikliku elu tasakaalustamisest?

* Arenguvõimalustest kriitiliste olukordade lahendamise kaudu

* Inimestevahelisest mõjutamisest - karisma tähendus, sisenduse efektiivsuse tegurid, ütlemata-jätmise ja valetamise äratundmine. Mõjutamisest uute aju-uuringute valguses.

* Millest sõltub kontaktivalmidus ja kontaktivõime. Suhete kvaliteedi kindlustamine.

* Emotsioonide läbitöötamine pingeliste olukordade lahendamisel

* Teadvuse seisundite juhtimine ja elufilosoofia

* Ajataju, teadvelolek ja eluga rahuloluOlen koolitanud koos Arno Baltini, Tõnu Lehtsaare, Andres Liinati, Heiti Pakku, Aleksander Pulveri, Erik Terkeli, Alar Tammingu jt - see on olnud põnev nii osalejatele kui koolitajatele jagada emotsionaalset kogemust rühmaga. Hästi on õnnestunud ka tsüklikoolitused, mida korraldavad partnerid Äripäev ja ERE koolitused.